V prípade záujmu o akúkoľvek reklamu nás prosím kontaktujte ne adresa info (at) pincesobchod (dot) sk

Riapoš ovládol Bayreuth Open

Ján Riapoš

Slovenský reprezentant Ján Riapoš sa stal víťazom dvojhry v skupine TT2 na turnaji Bayreuth Open zdravotne znevýhodnených stolných tenistov v nemeckom Bayreuthe.

V základnej skupine šéf Slovenského paralympijského výboru Riapoš obsadil 2. miesto, keď zdolal Nemca Thorstena Grunkemeyera 3:1 a Číňana Wanga 3:0. Keďže prehral s Francúzom Vincentom Bourym 1:3, do štvrťfinále postúpil z druhého miesta. V prvom zápase vyraďovacej fázy potom zdolal francúzskeho reprezentanta Fabiena Lamiraulta (13.) 3:1 a rovnakým pomerom setov vyradil v semifinále Poliaka Rafala Czupera. Vo finále do tretice zvíťazil 3:1, keď na druhé miesto odsunul Ukrajinca Oleksandra Jezyka.

"Je to pre mňa výnimočný deň. Sú to práve dva roky, čo mi zomrel otec. O to viac som chcel v tento deň uspieť a venovať mu turnajové prvenstvo. Zároveň som svojím víťazstvom urobil aj dôležitý krok k paralympijským hrám v Riu 2016," uviedol krátko po svojom triumfe v Oberfrankenhalle Ján Riapoš pre server SPV.

Z trojice slovenských zástupcov v skupine TT1 postúpil do štvrťfinále iba Marián Kamien (tam prehral s Britom Matthewsom 1:3). Posledným Slovákom na turnaji v Bayreuthe bol Alexander Nagy (TT6), ktorý skončil účinkovanie v základnej skupine. V súťaži tímov štartujú zo Slovákov iba "jednotkári" - Martin Polkoráb, Martin Barbierik a Marián Kamien.